1000 років Хотину
Серія: Стародавні міста України
Присвячена буковинському місту, розташованому на високому березі Дністра, яке у X-XI ст. було в складі Київської Русі, а з другої половини ХІІ ст. увійшло до Галицько-Волинського князівства. Перші укріплення та кам`яна церква збудовані ще за Данила Галицького в 1250 – 1264 рр. Стіни фортеці були свідками багатьох важливих подій. Але особливо Хотин відомий переможною військовою компанією 1621 р.: тут зустрілися козацьке, очолюване гетьманом Петром Сагайдачним, і польське війська в битві з турецько-татарським військом.
На аверсі монети в арочному прорізі цегляного, декорованого геометричним орнаментом муру фортеці розміщено зображення малого Державного Герба України, козацьких військових атрибутів (прапори, сурми, барабани, піки, мушкети, гармати з ядрами), написи: УКРАЇНА/ 2002/ 5/ ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено грандіозну споруду, неперевершену памятку фортифікаційного мистецтва – Хотинську фортецю (XIII – XVIII ст.), над якою герб міста та напис угорі по колу: ХОТИН 1000 РОКІВ.